הפעילות

הרצאות וסדנאות העצמה
Lecture

כחלק מתהליך גיוס התקציב הנדרש להרחבת היקף הפעילות, מציעה העמותה הרצאות העצמה מעוררות השראה לתלמידים, חיילים וחיילים משוחררים, סטודנטים, הורים וכן אנשי חינוך ורווחה. ההכנסות בגין ההרצאות והסדנאות יועברו כתרומה לעמותה באופן ישיר. כל ההכנסות תוקדשנה לקידום נוער בסיכון במסגרת פעילות העמותה בפריפריה הגיאוגרפית ובכל רחבי הארץ, מימון מלגות מחיה עבור מנטורים בעלי רקע כלכלי קשה, הוצל”א של ספרי הדרכה, הקמת ממשק תמיכה אינטרנטי בבני נוער, קיום פעילויות חינוכיות ומעשירות ועוד.

אמצעים נדרשים: במה, מקרן, מיקרופון במידה וישנם מספר רב של נוכחים ו/או אולם גדול (עדיפות משמעותית למיקרופון אלחוטי).

* בהרצאה תהיה התייחסות להקמת העמותה והמניעים להקמתה, אופן פעילותה ותרומתה לבני נוער בסיכון ברחבי הארץ.

הרצאות לבחירה:

ראוי לציין כי הערות או בקשות אודות נושא ההרצאה תתקבלנה בברכה. נושאי ההרצאות ותוכנן הינם גמישים ויותאמו לקהל היעד, בהתאם לדרישות המארגן/מזמין.

מתנות קשב וריכוז

הרצאה מפיו של מנכ”ל העמותה, ד”ר מאור פריד, על הדרך שעשה מהילד האלים והמופרע עם הפרעות הקשב ועד שהפך לדוקטור הצעיר ביותר בטכניון בגיל 24. “הרצאה בנושא הפרעות קשב ולקויות למידה ומערכת היחסים איתן- הכחשה, הפנמה, אימוץ והתמודדות. בהרצאה אתאר את ההצלחות למרות, ואולי בזכות, הפרעות הקשב, ולמעשה- כיצד בזכותן השגתי את יעדיי בשירותי הצבאי, בעולם האקדמי ובחיי האישיים”. ההרצאה מיועדת לבוגרים- הורים, מורים, אנשי חינוך ורווחה.

איך הלימודים הצילו לי את החיים

כל הסיבות ללמוד ולאהוב את זה – הרצאה מפיו של מנכ”ל העמותה, ד”ר מאור פריד, המתארת את סיפורו האישי, מילדותו כילד אלים ומופרע, דרך ההחלטה לעשות שינוי ולראות בלימודים חבל הצלה, ועד להפיכתו לדוקטור הצעיר ביותר בטכניון בגיל 24. ההרצאה מיועדת לתלמידי תיכון, חיילים וחיילים משוחררים.

איך להשלים דוקטורט עד גיל 24

הרצאה מפיו של מנכ”ל העמותה, ד”ר מאור פריד, המתארת את סיפורו האישי, על כל הכלים שהביאו אותו מהשכונה לבמת טקס קבלת הדוקטורט בטכניון בהצטיינות בגיל 24, ללא כל תקציב או ידע מוקדם. ההרצאה מיועדת לקהל הרחב המעוניין בכלים עוצמתיים לניהול זמן, משמעת עצמית ומצוינות כגישה לחיים. ההרצאה לא דורשת ידע מוקדם בכל נושא שהוא.

מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?

הרצאה מפיו של מנכ”ל העמותה, ד”ר מאור פריד, על כלים לקבלת החלטות בתנאי אי-ודאות, חוסר ידע מוקדם ומשאבים, לאור סיפורו האישי, יחד עם כל הכלים שהביאו אותו מהשכונה וללא כל הכוונה ותמיכה כלכלית לבמת טקס קבלת הדוקטורט בטכניון בהצטיינות בגיל 24. ההרצאה מיועדת לבני נוער ומבוגרים המעוניין בכלים עוצמתיים לניהול זמן, קבלת החלטות, משמעת עצמית ומצוינות כגישה לחיים. ההרצאה לא דורשת ידע מוקדם בכל נושא שהוא.

חינוך למצוינות כמפתח לתעשייה משגשגת

הרצאה מפיו של מנכ”ל העמותה, ד”ר מאור פריד, על הדרך שעשה מהילד האלים והמופרע עם הפרעות הקשב ועד שהפך לדוקטור הצעיר ביותר בטכניון בגיל 24. בהרצאה יוצג ממקור ראשון הקשר שבין חינוך משמעותי לבין פריצת מעגל העוני והאלימות, והיותו פלטפורמה לפיתוח כלים מנטליים ומעשיים להצלחה עבור בני הנוער, וכלי חיוני לצמיחתה של התעשייה הישראלית. בנוסף, פעילותה ומשנתה החינוכית של עמותת “ללמוד להצליח”.