הפעילות

מסלול ההכשרה של “ללמוד להצליח”

תכנית “ללמוד להצליח” מושתתת על אמונה בכל נער באשר הוא ועל הנחת היסוד שביכולתו של כל אדם להצליח ולהגשים את ייעודו אם רק יהיו לו הכלים הנכונים, הליווי, ההכוונה, כושר ההתמדה והנחישות. על כן, מהווה “ללמוד להצליח” תכנית מצוינות לבני נוער בסיכון.

ללמוד להצליח

בני הנוער איתם עובדת העמותה הינם נערים ונערות ללא כל עורף משפחתי, מקשת רחבה של מגזרים, המצויים על כל רצף הנשירה ממסגרת החינוך הפורמלית. תכנית “ללמוד להצליח” מהווה את המסגרת האחרונה עבורם ואת רשת ההגנה היחידה בינם לבין הידרדרות רבתי. על כן, רואים פעילי העמותה בעשייתם פעילות להצלת חיים, ומכאן הירתמותם הטוטאלית להצלחתה.

חלק הארי של התכנים יועבר על ידי המנטורים של “ללמוד להצליח” – מלגאים ומתנדבים – סטודנטים למקצועות ההנדסה, המדע והטכנולוגיה ממוסדות אקדמיים מובילים, אשר יקנו לבני הנוער מניסיונם הרב בחיים ובעולם המקצועי. בנוסף, תפעל מעטפת רחבה של עובדים סוציאליים, פעילי שנת שירות ומורות חיילות, אשר יתנו מענה נוסף לכל צרכיהם של בני הנוער.

במהלך תכנית הכשרה שנתית אינטנסיבית, יעברו בני הנוער שיעורים, סדנאות ופעילויות במגוון רחב של תחומים, שמטרתם הקניית כלים מנטליים ומעשיים למצוינות, הצלחה והגשמה עצמית. מטרתה העיקרית של התכנית הינה יצירת קשר בלתי אמצעי וארוך טווח בין החניכים והמנטורים, על ידי פעילויות שוברות שיגרה ושיחות אישיות, בהן יחלוק החניך את שאיפותיו, רצונותיו ואתגריו האישיים עם המנטור שלו.

בתחילתה של התכנית, ירכשו החניכים כלים למציאת ייעוד וחלום, לאורו ילכו במהלך השנה, ובהמשך, ירכשו כלים אשר יסייעו להם לדבוק בו, כגון: שיטות לקבלת החלטות, הגדרת יעדים, מטרות ומשימות, ארגון וניהול זמן, משמעת עצמית, התמדה, שימור מוטיבציה, התמודדות עם כישלון, אי וודאות ולחץ חברתי, מנהיגות ועוד. שיעורים אלה יועברו בקבוצות קטנות המונות עד 5 חניכים, על מנת למקסם את היחס האישי גם במסגרת קבוצתית.

במקביל לשיעורים הפרונטליים, ישתתפו החניכים בפעילויות מרתקות מעולם ההנדסה וכן מעולם הספורט והבישול, שיועברו על ידי מומחים, לעידוד חשיבה יצירתית והגברת תחושת המסוגלות. בנוסף, לאורך השנה כולה, חניכים תלמידי כיתות יא’-יב’ יחשפו לתכנים שונים לעידוד והכנה לשירות צבאי משמעותי, כגון: הרצאות מפי חיילים וקצינים מ-8200, משרד הביטחון, קורס טייס, מפקדי חטיבות לוחמה קרבית ועוד. כמו כן, יפגשו החניכים אנשי ציבור ידועים וכן עובדים בחברות היי-טק מובילות, במטרה להעביר מסר ברור: כל אחד יכול!

מעבר לכך, העמותה רואה חשיבות רבה בטיפוח עצמאות כלכלית בקרב בני הנוער כמפתח להצלחה והגשמה עצמית. במהלך השנה, יעברו בני הנוער גם הכשרה חינוכית עשירה בתחום החינוך הפיננסי מטעם המרכז לצמיחה פיננסית מבית בנק הפועלים. הכשרה זו תכלול סדרת פעילויות מעשירות ומעצימות, בסופה יגיעו בני הנוער למשרדי המרכז בקיבוץ שפיים לפעילות שיא, שם יפגשו ספורטאים אולימפיים שישתפו אותם בסיפור חייהם מעורר ההשראה ויעניקו להם תעודות סיום.

העמותה רואה ביחס האישי וביצירת קשר עמוק ובלתי אמצעי בין המנטור לחניך מרכיב הכרחי להצלחת התכנית. לכן, בכל מפגש שבועי ובמקביל לפעילויות המעצימות, יקיימו המנטורים שיחה אישית עם כל חניך, במסגרתה יישמו יחד את התכנים שנלמדו בנושא הגדרת ייעוד, מטרות ומשימות, בניית לוח הזמנים להשגתן, נחישות והתמדה. המנטור ילווה את החניך לאורך כל השנה ויסייע לו בהגשמת יעדיו וכן בהכנה למבחני הבגרות, ויהווה ‘אח גדול’ ומודל לחיקוי עבור החניך.

לכל שאלה או הצטרפות, מלאו את הטופס הבא